2015 m. balandžio 9 d. Lietuvos meno meistrų karpinių paroda Japonijoje PDF Spausdinti El.paštas

2015 04 09 japonijaLietuvos ambasadoje Tokijuje 2015 m. balandžio 9 dieną atidaryta žinomų Lietuvos meno meistrų karpinių paroda. Pirmą kartą Japonijoje eksponuojami tautodailininkų Klaido Navicko, Odetos Bražėnienės, Laimutės Fedosejevos, Sigitos Milvidienės, Laimos Skipitienės, Irenos Katinienės, Danutės Aleknienės ir Aurelijos Končienės karpiniai.
Gausiai į Lietuvos kultūros pristatymui skirtą renginį ambasadoje susirinkusius japonus sužavėjo išraiškingi tautodailininkų darbai, tęsiantys gilią lietuviškų tradicinių dekoratyvinės praktinės paskirties karpinių tradiciją. Ne vienas žiūrovas, vertinęs kruopščiai iškarpytų vaizdų menišką visumą, ritmingą kompoziciją , precizišką techniką, pastebėjo ir toli viena nuo kitos gyvenančių tautų – japonų ir lietuvių pasaulėvokos panašumų.

Į renginį ambasadoje pakviesti svečiai taip pat turėjo galimybę pasiklausyti, kaip skamba klasikinės lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio poema „Metai“ japonų kalba, pasižiūrėti japoniškai įgarsinto filmo apie Lietuvą. Ambasada svečius pavaišino ir lietuvišku sūriu, cepelinais, kibinais.
Renginyje dalyvavę Japonijos turizmo kompanijų atstovai teigė, kad turtingas Lietuvos kultūros paveldas neabejotinai traukia japonus aplankyti nors ir tolimą, bet įdomią ir gražią mūsų šalį.

  Joomla free templates, advanced web hosting.