2013 m. kovo 16 d. Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės knygos „Margučių marginimas Aukštaitijoje“ pristatymas PDF Spausdinti El.paštas
2013 03 16 22013 m. kovo 16 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės knygos „Margučių marginimas Aukštaitijoje“ pristatymas. Dalyvavo margučių margintojai iš Utenos, Rokiškio, Zarasų, Molėtų, Anykščių ir  Ignalinos rajonų. Renginį vedė knygos autorės dukros moksleivės Adelė ir Paulina Bražėnaitės, koncertavo moterų ansamblis iš Vyžuonų „Versmė“, vadovaujamas Ramunės Miečiutės. Autorę sveikino ir knyga džiaugėsi Utenos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, Utenos VVG atstovai, tautodailininkai ir kolegos iš Aukštaitijos rajonų, Utenos Skiautininkių klubo „Vorės“ narės. Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė. Buvo perduotas Seimo narės Mildos Petrauskienės sveikinimas.

Renginyje buvo aptartos Velykų tradicijos ir papročiai, margučių marginimo būdai, pristatytos įdomiausios knygoje aprašytos margučių kolekcijos. Renginys buvo labai jaukus ir šiltas. Visi margučių margintojai ir kolekcionieriai buvo apdovanoti knygomis. Šias knygas dovanų gaus ir visų Aukštaitijos rajonų muziejai bei bibliotekos.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje iki 2013 m. balandžio 8 d. eksponuojama Velykinė margučių paroda iš Odetos Tumėnaitės Bražėnienės ir Utenos Skiautininkių klubo „Vorės“ kolekcijų.
 
  Joomla free templates, advanced web hosting.